AMAZON v Brně?

AMAZON

téma, které by nemělo nechat občany Slatiny bez povšimnutí

Kdo, resp. co je AMAZON:

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce1994, v začátcích internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database(IMDb),Alexa com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15%provize.

 

Internetový obchod se nakonec s brněnskými zastupiteli dohodl, Amazon tak bude mít v Česku dva velké sklady. Nebude pro něj Česko ale jen levnou továrnou?

Stejně jako každé odvětví má i svět byznysu své průkopníky, kteří přišli s nápady a pravidly, které po nich převzal celý obchodní svět. Automobilový průmysl má Henryho Forda, počítačový průmysl Billa Gatese nebo Steva Jobse. Pionýrem internetového průmyslu, „nového prostředí ekonomiky“, je pak jistě Jeff Bezos, zakladatel a výkonný ředitel Amazon.com.

Amazon bude mít v Česku dva sklady.

Amazon.com má za sebou bez diskuse obdivuhodnou cestu. Od založení v roce 1994 se tržní hodnota firmy vyšplhala přes úroveň 160 miliard amerických dolarů. Za rok 2013 je Amazon.com na 49. místě mezi americkými společnostmi v žebříčku nazvaném Fortune500, který každoročně sestavuje americká zpravodajská jednička CNN podle dosaženého obratu. Je zajímavostí, že je jednou ze dvou společností z první padesátky, která není v zisku. Právě tento fakt je na celém obchodním modelu nejčastěji podrobován kritice.

Jak to celé začalo

Tento příběh by se nesměl stát v Americe, aby mu chyběla poutavá historka o tom, jak tento „americký sen“ začal. Ano, jak média ráda uvádí, Jeff Bezos, ještě jako manažer na Wall Street, dostal při surfování na internetu nápad založit on-line internetový obchod. První obchodní plán sestavil při cestě na západ na sedadle spolujezdce, zatímco řídila jeho žena.

Hlavním problémem, kterému společnost musela během svého rozvoje čelit, byl rozdílný názor na její business model ze strany investičních bankéřů. Někteří z nich kvůli chybějícímu zisku předpovídali firmě pád, jako se to stalo u jiných internetových firem.

Prvního čistého zisku se k velké radosti Wall Streetu Amazon.com dočkal v roce 2001, ale základní strategie firmy se tím nezměnila. Důraz na budoucnost v podobě investic do rozvoje společnosti klade její management především. Ačkoli tato strategie často vede k výrazné fluktuaci účetních čísel, která následně způsobuje někdy výraznou volatilitu cen akcií společnosti (naposledy pád o víc jak 9 % po oznámení nižšího zisku, než trhy očekávaly), přesně ji vystihuje jeden výrok Jeffa Bezose z počátků svého podnikání: Zabývám se svými zákazníky, nemám čas se zabývat akciemi.

Amazonu se za uplynulá léta změna nevyhnula. Dnes tento internetový obchod nabízí téměř vše, na co si zákazník jen vzpomene. Pomocí elektronické čtečky naučil lidi novému způsobu čtení knih a nabízí další služby, například cloudové. Základní myšlenka o preferování budoucnosti před okamžitým ziskem se ale nezměnila.

Investice v České republice

O Amazonu se v České republice začalo nyní více hovořit v souvislosti s plánovanými investicemi na našem území, kde chce firma v druhé polovině tohoto roku otevřít dvě distribuční centra. Jedno má stát v Dobrovízi, nedaleko pražského letiště Václava Havla, druhé v brněnské průmyslové zóně Černovické terasy. Pro oba sklady developer, společnost CTP, využije již stávající prostory.

Problémy se schválením měl projekt v Brně, kde v kritické oblasti chybí nájezd na dálnici D1. Ačkoli to už vypadalo, že si Amazon bude muset hledat pro plánovaný projekt jinou lokalitu (zájem mělo například Slovensko), nakonec se developer se zastupiteli města dohodl. Potěšeni tak jsou jistě všichni odborníci, kteří tento projekt z důvodu možného snižování nezaměstnanosti, která v Česku roste na nové rekordy, podporovali.

Čísla hovoří o vytvoření až čtyř tisíc stálých pracovních míst (úhrnně za oba sklady) během následujících tří let, navíc chce Amazon najímat další sezónní zaměstnance v době nejvyššího náporu objednávek, tedy hlavně před a po Vánocích. Odborníci navíc dodávají, že svou roli může sehrát i tzv. vábící efekt, kdy příklad případné úspěšné investice Amazonu může do Čech přivábit i další světoznámé firmy.

Nemá být Česko jen levnou továrnou?

Příchod Amazonu na české území je jen částí celého rozvoje firmy směrem do střední a východní Evropy. V Bratislavě již bylo zřízeno zákaznické centrum, v letošním a příštím roce se chystá otevření dalších distribučních center kromě Česka i v sousedním Polsku. Česká republika je pro Amazon atraktivní z několika hledisek. Coby sousední stát Německa a Rakouska je její dopraví síť napojena na západní trhy, na kterých roste poptávka po službách Amazonu. Hlavním hlediskem však mohou být jednodušší pracovně-právní vztahy se zaměstnanci.

Ačkoli to firma popírá, nelze se nedomnívat, že celý záměr nesouvisí s problémy se zaměstnaneckými odbory, kterým Amazon čelí v sousedním Německu. Ti zde v uplynulém roce pravidelně stávkovaly za vyšší mzdy (hodinová mzda se zde pohybuje okolo 10 EUR za hodinu), které jsou hluboce pod německým průměrem. Amazon tak může předpokládat, že v Česku, kde odbory nejsou tak silně organizovány jako u našich západních sousedů, mu tyto problémy odpadnou. Kromě toho má Amazon jistě zájem na případné mzdové úspoře. Dle statistiky Eurostatu je průměrná nákladovost práce v Německu oproti Česku až trojnásobná (při zahrnutí všech přímých i nepřímých mzdových nákladů).

Neznamená to, že by Amazon chtěl celou svou logistiku přestěhovat z Německa, kde v devíti distribučních centrech zaměstnává okolo 9 tisíc stálých zaměstnanců, k nám. Největší ekonomika Evropy je pro Amazon po Spojených státech amerických druhým největším trhem. Rozložení aktivit do více zemí však odpovídá základní poučce risk managementu o diverzifikování.

O nepřívětivých pracovních podmínkách, které ve skladech Amazonu panují, v minulosti informoval dokument z dílny britské televize BBC. Po jeho odvysílání odborníci varovali, že tato práce může vést i k zvýšenému riziku duševních a fyzických chorob. I vzhledem k tomu, že Amazon neplánuje přímý vstup na český trh (takže ani webové rozhraní internetového obchodu nenabízí českou lokalizaci), nemají být pro Amazon distribuční centra v Česku jen zdrojem levné pracovní síly bez jakékoli přidané hodnoty pro český trh?

Petr Hovorka

Demagogie politiků a mediálních lobistů kolem Amazonu nezná hranic.

Je z toho velké politické téma. Sobotka se chtěl blýsknout, jak je jeho nová vláda úspěšná a jakou získala pro ČR skvělou investici. Články které smrděly píárem od prvního do posledního písmenka slibovaly 10 000 fantastických pracovních míst. Armáda budoucích skladníků už si žehlila montérky. Nechcete se na to podívat s chladnou hlavou? Opravdu česká ekonomika stojí a padá s investicí Amazonu?

Jasně Amazon je sexy jméno. Tento zdatný likvidátor maloobchodních prodejen všeho druhu je znám po celém světě. Zajímalo by mne jestli existuje nějaká statistika kolik pracovních míst v maloobchodě zanikne na jedno pracovní místo v tomto e-shopu. Tipoval bych tak 1:30. E-shopy vlastně obchodu nepřináší nic, tedy kromě modly největší a to je ta nejnižší cena. Firma Amazon v tomto není vyjímkou. Není to high-tech fabrika, která do naší země přiváží nové technologie a nové pracovní a profesní znalosti. Je to jenom obyčejný sklad drsných překupníků. Pracovních míst je najednou z 10000 asi 3000 včetně skladu z Čech. 3000 koho? Chce se mi zeptat. Kdo je tím nejlevnějším a nejvýhodnějším a nejhůře kvalifikovaným pracovníkem v ČR, který bude v Amazonu tahat krabice ? Tak předně není to vůbec Čech. Většinou je to Bulhar, Ukrajinec,nebo Rumun. Jistě ten člověk musí umět číst. Aby našel uličku D17, pak musí umět pracovat s papírovou krabicí a lepící páskou. Ti největší machři z nich se pak naučí jezdit na vysokozdvižném vozíku. Je tedy investice Amazonu tak strašně pro ČR důležitá? Stojí za to zničit hektary úrodné půdy, 20 000 lidem zničit život a životní prostředí, znehodnotit jejich nemovitosti a otrávit jejich děti výfukovými plyny. A to se nebávím o miliardě za dálniční přivaděč a příspěvkům na pracovní místa a daňovým prázdninám, které naši politici firmě přihodí.

Pozor, nejedná se o automobilku, která vytvoří další tisíce míst u subdodavatelů, je to obyčejné skladiště. Víte jak to ve skladišti vypadá? Obrovská ocelová hala se spoustou kovových regálů a pár vysozdižných vozíků. Nic se tu nevyrábí, nic se tu nevynalézá, jenom zboží vyrobení jinde než v Čechách sem přichází a posílá se zase jinam. Opravdu jsme takový lůzři, že se můžeme zbláznit z toho, abychom zaplatili firmě Amazon za to, aby na nás mohla vydělávat peníze???

Mějme trochu rozum, podporujme ty investice, které naší zemi prospějí a třeba nás i něco naučí a nebo na nich prostě jen hodně vyděláme. Ale takovou investicí skladiště v Brně-Slatině není a nikdy nebude.

David Vlk

Všichni se diví, že zastupitelstvo odmítlo smlouvu na výstavbu haly Amazonu, který měl zaměstnat tisíce lidí.
Tak aby bylo brněnským i nebrněnským jasno. Můj přítel zastupitel k tomu říká: "...Smlouva s ŘSD měla zajistit napojení na D1 za miliardu korun, které by mohlo stát nejdříve ve druhé polovině roku 2017. Do té doby by nákladní auta jezdila ulicemi přilehlých čtvrtí a hlavně ve Slatině, kde je už dnes mimořádně hustý provoz..."Co ve zprávě už ale nebylo, tedy to, že dnešní materiál v němž by se město Brno zavázalo k poměrně velmi tvrdým podmínkám (i sankčním apod.):
a) nebyl projednán v odborných komisích
b) nebyly k němu žádná vyjádření odborných odborů města Brna (tedy právního, dopravního, investičního apod).
c) Investor CTP jednal s Amazonem několik měsíců o ceně za pronájem, ale my jsme dostali několik desítek stránek čítající materiál teprve těsně před zastupitelstvem, že nám zástupci CTP řekli, že to buď dnes schválíme, nebo že to padne - takové lehké vydírání...
d) až včera vyšlo při osobním jednání najevo, že dopravní studie se kterou CTP operuje, počítá s 50% provozem, než Amazon ve skutečnosti uvažuje... Taková trochu větší manipulace...
e) existuje další možné místo pro umístění centra Amazonu, (na druhé straně dálnice, směrem k letišti), kde by případný zvýšený pohyb kamionů nikoho „neohrožoval“... To ovšem nepatří CTP, takže proto ten mediální humbuk...
Celý ten dnešní bod "Amazon" připomínal nátlakové metody Šmejdů, při prodeji supr dupr hrnců…

Petr Paulczynski

Amazon dobývá svět opic středozemí.

Ano, zhruba před 24 lety jsme slezli z ekonomických stromů, které dobyvatelé pro jistotu okamžitě pokáceli.

Podíváte li se na www stránky, zjistíte, že nejblíže již Amazon funguje v Německu, Francii, Itálii, Španělsku a Británii. Expanze do Česka je postup vpřed, kdy vpřed je na východ.

Jako podpůrný argument je vydáván předpoklad, že bude vytvořeno 1500 nových míst. Tvrdím, že nebude vytvořeno. Bude pouze přesunuto. Zkrachuje spousta menších internetových obchodů. Možná, že budou mít problémy i zavedené, větší internetové prodejny, nechci je jmenovat, známe je, kupujeme tam. O procesu vytvoření nových pracovních míst mám jiné představy. Pouhé kšeftování pracovní místa nevytvoří, naopak sebere.

Dovoluji si upozornit na skutečnost, že USA má s Českem podepsánu smlouvu o ochraně investic, která je pro nás velmi nevýhodná. Naposledy byla tato smlouva aplikována při sporech o jednu soukromou televizi a její servisní společnost, kdy Česká republika uhradila 10 miliard, brnk, a bylo to. Nyní se k nám chystá americký gigant, smlouva stále platí. Nikdo se neodvážil smlouvu vypovědět, ani modifikovat. Gigant je zvýhodněn před českými podnikateli, i před obyvateli. Pokud se gigantu nebude něco líbit, výsledek se dá dopředu předpovědět. Kromě toho, vzniká otázka, jak velké daně ze zisku právnických osob budou placeny. Je zcela na vůli dovozce, jakou hodnotu zboží bude deklarovat při dovozu.

Dopravní manévry budou mít rozměr vojenského cvičení, ale předpokládejme, že si na to budeme muset zvyknout. Koneckonců nic neovlivníme, zdá se, že už je rozhodnuto.

Jsem zklamán polistopadovým vývojem, zahraniční podnikatelé si z nás udělali jenom odbytiště, nic víc. Myslím, že se vstupem Amazonu bude ještě hůře.

Vladimír Balhar

Brno překvapilo. Amazon zelenou od zastupitelů nedostal

Brno – Ve Slatině velký sklad internetového prodejce Amazon zřejmě nevyroste. Zastupitelé Brna po několikahodinovém jednání nedali developerské firmě CTP Invest souhlas s výstavbou haly.

Pro příchod Amazonu se vyslovilo 25 zastupitelů z 55, proti byli tři zastupitelé zelených. Ostatní se zdrželi, nehlasovali nebo na jednání nepřišli. Výstavba by mohla odstartovat v případě souhlasu 28 členů. Podle primátora Romana Onderky (ČSSD) je to definitivní konec projektu.

Během úterního jednání padl také návrh, aby se logistické centrum Amazonu postavilo na jiném místě v Brně. To však zástupce developera na místě odmítl. Již dříve se také jako náhradník za Brno přihlásila slovenská vláda.

Zamítavému postoji brněnského zastupitelstva se v úterý v podvečer podivil i předseda vlády Bohuslav Sobotka. "Myslím, že je to pro Brno promarněná příležitost. A nejen pro Brno, ale pro celou jižní Moravu. V Jihomoravském kraji je v současnosti několik desítek tisíc lidí bez práce. A investice Amazonu znamenala jistotu minimálně 1500 nových pracovních míst v tomto regionu. Je to velká chyba a velká škoda," prohlásil.

Kdyby vláda mohla zvrátit rozhodnutí samosprávy, podle Sobotky by to nepochybně udělala. Předseda vlády nicméně zaúkoloval ministra průmyslu Jana Mládka, aby se podařilo investici udržet v České republice. "Požádal jsem ho, aby agentura CzechInvest Amazonu nabídla alternativní průmyslové zóny, které pro tuto investici jsou připraveny. Ale závisí samozřejmě na Amazonu.

Radní byli pro

O stavbě logistického centra zastupitelé jednali už několikrát, hlavním tématem úterního setkání mělo být schválení dodatku ke smlouvě s CTP a hlasování o předběžné podobě smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), které má na starosti vybudování nového sjezdu z dálnice D1.

Ten v plánu černovické průmyslové zóny chybí, proto se město shodlo, že prodeji pozemků pro stavbu haly musí předcházet vydání stavebního povolení dálničního exitu.

Po únorovém souhlasu městské rady se všeobecně očekávalo, že zastupitelé tentokrát výstavbu skladu schválí. Tomu ovšem nakonec stálo v cestě především to, že firma CTP využívá pozemky města pro sklad materiálu a odpadu již nyní. To však neodpovídá stavebnímu zákonu.

"Neexistuje smlouva, která by CTP povolovala nakládat s pozemky města. Přitom už tam shrnulo ornici a naváželo suť. To je v rozporu se stavebním zákonem," prohlásil zastupitel Martin Ander (SZ). CTP ale tvrdilo, že koná pouze na pozemcích, které již loni koupilo od ministerstva obrany. Z fotografií, které mají zelení k dispozici, však vyplývá, že CTP pracovala i na městských pozemcích, což připustil i koaliční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD). Zastupitelé také schválili usnesení radních, které úředníkům nařizuje manipulaci na městských pozemcích prověřit.

Kromě platné smlouvy stvrzující nakládání s pozemky chybí podle veřejnosti magistrátu také ohled na obyvatele okolních městských částí. Především obyvatelé Tuřan, Slatin a Chrlic by museli snášet narůstající dopravní ruch, přibývající hluk a znečištění ovzduší. „Udivuje mne, že město upřednostňuje 1500 zaměstnanců Amazonu před třiceti tisíci občany,“ vyjádřil se na dnešním jednání jeden z nich.

Územní plán nepovoluje logistická centra

Zastupitelé také připomněli, že současný územní plán nedovoluje stavět na těchto pozemcích logistická centra. Tento problém byl přitom známý již od začátku jednání o příchodu Amazonu do Brna. Někteří zastupitelé se na úterním jednání obávali případných sankcí ze strany CTP, které by soudně vymáhalo v případě, že zastupitelé neschválí aktualizaci územního plánu. Nepomohlo ani doplnění smlouvy o větu, že CTP žádné sankce uplatňovat nebude.

Do pozadí se tak odsunul problém sjezdu z dálnice D1, který byl až dosud klíčovým sporem mezi příznivci a odpůrci Amazonu. Městu se přitom podařilo za poslední měsíc zapojit CTP do plánované stavby exitu. Developer by se zavázal vykoupit alespoň 70 procent pozemků. Městu by zaplatil 200 milionů za pozemky pro Amazon a dalších 100 milionů by zaplatil na výkup těchto pozemků pro exit, na úpravu současných křižovatek v okolí, na obratiště městských autobusů a na stavbu přípojky k dálničnímu exitu.

Amazon sliboval více než 1500 pracovních míst a investici zhruba za 2,7 miliardy korun. Sklad měl mít 95 tisíc metrů čtverečních. Primátor Onderka řešil i bydliště zaměstnanců. "Jednal jsem s ministerstvem práce a s Úřadem práce, který je připraven s Amazonem spolupracovat na rekvalifikacích. Na jedno pracovní místo je možné vyčlenit až 30 000 korun," řekl Onderka. ODS požadovala, aby práci dostali přednostně lidé z Brna či jižní Moravy.

 

autoři: Bára Sobotková, Jiří Hovorka, ČTK, zpracoval: František Harašta